Konsultacje – dr.n. med. Paweł Rajewski

Wykonaj badanie na mutacje w genie HFE

Analiza genetyczne w genie HFE jest kluczowa do ustalenia definitywnej diagnozy. Zawiera ona kluczowe mutacje, które są przyczyną rozwijania się hemochromatozy, w tym: C282Y, H63D, S65C. 

Do przeprowadzenia testu wykorzystuje się wymaz z wewnętrznej strony policzka. Proces ten jest wyjątkowo łatwy i nie powoduje dyskomfortu, a uzyskana próbka jest wiarygodna i trwała. Możesz wykonać go samodzielnie w domu. Istnieje także możliwość, by próbkę pobrał personel medyczny – taka usługa w placówce medycznej wiąże się z dodatkowym kosztem 50 zł.

Szczegóły badania:

 • Test obejmuje istotne mutacje genetyczne odpowiedzialne za występowanie hemochromatozy: C282Y, H63D, S65C.
 • Materiał do analizy stanowi wymaz z policzka.
 • Proces pobierania próbki jest prosty i nieinwazyjny, gwarantując jej niezawodność i trwałość.
 • Możliwość samodzielnego pobrania próbki w domowym zaciszu – każda próbka jest objęta gwarancją analizy.
 • Wyniki dostępne są w terminie od 5 do 15 dni roboczych.
 • Zestaw do pobrania próbek jest dostarczany i odbierany z dowolnego miejsca w Polsce za pośrednictwem bezpłatnego kuriera lub przez paczkomat.
 • Bezpłatna przesyłka zestawu za granicę.

Wybierając opcję samodzielnego pobrania, unikniesz dodatkowych kosztów związanych z pobraniem próbki w placówce medycznej. Sprawdź, jak łatwo możesz to zrobić sam!

Hemochromatoza Standard (2)

Dodatkowe usługi dostępne w ramach badania:

Jeśli rozważasz potrzebę konsultacji dotyczącej wyników badania, skontaktuj się z nami, aby omówić możliwość zorganizowania 30-minutowej rozmowy telefonicznej z naszym specjalistą. Ta usługa jest dodatkowo płatna i nie jest wliczona w standardową cenę badania. Nasz specjalista pomoże Ci zrozumieć wyniki i doradzi, jakie kroki diagnostyczne podjąć dalej.

badanie hemochromatozy

Zadzwoń do nas!

Aby porozmawiać o dostępnych opcjach badania lub zorganizować konsultację, skontaktuj się z nami pod numerem 665 761 161. Nasza konsultantka medyczna jest gotowa odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące badania na hemochromatozę. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielne pobranie próbki, czy wizytę w jednym z naszych punktów pobrań, pomożemy Ci zaplanować wszystko, co niezbędne. Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Dr n. med. Paweł Rajewski 

W 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Posiada specjalizacje:

 • specjalista chorób wewnętrznych,
 • specjalista chorób zakaźnych,
 • hepatolog,
 • w trakcie specjalizacji z zakresu transplantologii klinicznej.

2010 – uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy Analiza aktywności wybranych enzymów lizosomalnych i niektórych klinicznie ważnych parametrów biochemicznych u  osób z otyłością oraz ocena wpływu zmiany masy ciała na wymienione parametry.

Obecne miejsca pracy:

Od 1.03.2018. pracuje w Poradni Transplantacji Wątroby Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy

Od 01.03.2017r. został powołany na stanowisko docenta w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

01.03.2017r. został konsultantem z dziedziny hepatologii Kliniki Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

01.09.2015r. został adiunktem w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Od 06.05.2013 – pracuje w Poradni Hepatologicznej Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy;

Od 03.12.2012 – pracuje jako lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym;

Od 01.03.2006 – pracuje jako lekarz w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Nefrologii Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy;

Od 01.06.2008 – prowadzi Centrum Leczenia Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych w Centrum Medyczne „Gizińscy” w Bydgoszczy

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości, zaburzeń metabolicznych (cukrzyca i dyslipidemia), nadciśnienia tętniczego, ostrych i przewlekłych chorób nerek i wątroby (marskość wątroby, niealkoholowe stłuszczenie wątroby, wirusowe zapalenia watroby i.in.).

Prowadzi badania naukowe nad etiologią, patogenezą i nowoczesnym leczeniem otyłości, zaburzeń lipidowych i chorób wątroby oraz ich związku z ryzykiem sercowo-naczyniowym.

Jest autorem i współautorem ponad 200 prac opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, w których dominuje tematyka otyłości, zaburzeń metabolicznych.

Jest członkiem Polskiego, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości, Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Towarzystwa Internistów Polskich, Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego.

Jest ekspertem lipidologii Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego /PoLA/.